İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

EVİNİZİ ISITACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ

EVİNİZİ ISITACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ
Kış aylarında en büyük keyif evde vakit geçirmek. Yaşadığınız mekanları ne kadar sıcak bir görünüm verirseniz dışarıda hava ne kadar soğuk olursa olsun içiniz ısınır.
Renklerin gücünü evinize sıcak bir hava vermesi için kullanın. Kışın soğukluğunu anımsatan gri, mavi, koyu yeşil, kahverengi, fume gibi renklerin yerine kırmızı, turuncu, sarı, pembe gibi renklere ağırlık verin.
Duvarlarınıza, hem renk vermesi hem de hareket getirmesi için çiçek temalı tablolar asabilirsiniz. Ayrıca oturma odanızın ya da salonunuzun bir duvarı sıcak bir renge boyayabilirsiniz. Ya da kırmızı renklerin hakim olduğu bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.
Evinzide aksesuar olarak metal objeler kullanmaktan kaçının. Metal objeler evinizin soğuk görünmesine neden olacaktır. Doğal ahşap objeler, canlı çiçekler evinize pozitif ve taze bir enerji verecektir.
Zeminlerinizde dokunulduğunda sırcaklık hissi veren yumuşak halılar ve minderler kullanın.
Kış aylarında evde daha fazla vakit geçirilir. Bu nedenle oturma gruplarınızın rahat olmasına özen gösterin. Eğer rahatsız bir oturma grubunuz varsa yumuşak (kuş tüyü) yastık ve minderlerle hareketlendirin.
Koktukların üzerine sereceğiniz battaniye ya da yünlü şal evinizde sıcak bir görünüm sağlayacaktır.
Kumaş tercihinizde çok önemli. Keten yerine daha çok yünlü, kadife, dokusu yumuşak kumaşları tercih edin.
Ev kokuları da sıcacık bir atmosfer oluşturmanız için harika bir öneri. Evinizde suyun içinde tarçın çubuklarını kaynatabilirsiniz. Bu hem hoş bir kokunun oluşmasına hem de içinizin ısınmasına neden olacaktır. Banyonuza da hoş kokulu sabunlar koyabilirsiniz.
Evinizde aksesuar olarak kullanacaınız kokulu mumlar sizi yazın sıcak günlerine taşıyacaktır. Yine mumun ışıltı ve sıcaklığını yemek masalarınıza da yansıtabilirsiniz.
Kılşın soğukluğunu unutmak ve baharı hatırlamak amacıyla pencere kenarlarınıza saksı çiçekler koyun. Hoş kokulu olanları tercih edin ki evinize gelenler ferahlığı, mis kokusunu hissetsinler.
Tüm bu önerilerimizi uyguladıysanız evinizin tadını çıkarabilirsiniz. Dışarıda lapa lapa kar yağarken siz de camdan bakarken sıcacık çayınızı veya kahvenizi yudumlayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir