İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

EVİNİZDE KİTAP OKUMA KÖŞELERİ YARATIN

EVİNİZDE KİTAP OKUMA KÖŞELERİ YARATIN
Sosyal medya ve internet kullanımının en yaygın olduğu bu dönemde eskilere özlem duyanlar ve evinde yer ayırmak isteyenler için kitaplarınızı okurken rahatlayabileceğiniz sessiz, sakin ve şık kitap okuma alanlarını bir araya getirdik. Umarız sizin için de ilham olur ve kitap okumak için evinizde alanlar oluşturabilirsiniz.
– Kitap okumayı sevenler için bu mekanlarda rahat koltuklar, çay ve kahve molalarınızda sizlere eşlik edebilecek berjer ve orta-küçük boy sehpalar ideal konforunuzu sağlayabilirsiniz.
– Gün geçtikçe sayısı artan kitaplarınızı yerleştirirken kitap türü, boyutları gibi ayrıntıları da göz önünde bulundurmalısınız. Kitaplığın kapladığı yerin genişliğini de evinizin metrekaresine uygun olmalıdır.
– Geniş metrekarelere sahip modern evlerde, duvara dayanan dev kütüphaneler ya da mekanı bölen bir tasarım kitaplık tercih edebilirsiniz.
– Yatarken kitap okumayı sevenlerdenseniz bu tasarım tam da size göre. Yatağınızız ayak ucunda harika bir tasarım.
– Merdiven kenarlarını değerlendirin. Harika raf tasarımlarıyla merdiven kenarlarını kitaplık olarak kullanabilirsiniz.
– Metrekaresi küçük mekanlarda kütüphane oluşturmak isterseniz bunun için daha az yer kaplayan ya da duvara gömülü modeller düşünebilirsiniz.
–  Kitap okuma köşenizde akşam okumalarınızı keyiflendirecek bir masa lambası da tercih edebilirsiniz. Okuma esnasında gözünüze çarpacak hareketli ürünler kullanmak gözünüzü yormakla kalmayıp dikkatinizi kitaba yoğunlaştırmanızı da zor hale getirecektir.
– Rahat bir koltuk seçimleri en önemli unsurlardan biridir. Koltuk seçiminde şık ve güzel görüntünün yanı sıra ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir seçim size daha keyifli bir okuma sunacaktır. Hele bir de her yer kitaplarla doluyken çok daha keyifli olacaktır.
– Kapı kenarları kitaplık yapmak için bir diğer ilginç ve görsel olarak da çok güzel alanlardan biri. Evinizin her alanını değerlendirmek için harika bir öneri.
– Eğer evinizde uzun upuzun bir koridorunuz varsa, salondan odalara geçerken sıkılmamak adına bu alanı da kitaplık yaparak kullanabilirsiniz. Yatak odanıza giderken elinize gelen ilk kitabı alın ve yatmadan önce sayfalar içinde kaybolun. Keyifli okumalar…

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir