İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

YILBAŞINA ÖZEL DEKORASYON ÖNERİLERİ

YILBAŞINA ÖZEL DEKORASYON ÖNERİLERİ

Yılbaşına sayılı günler kala evinizde yılbaşı ruhunu yaşatmaya ne dersiniz. Eviniz için harika tasarım önerilerimiz var!

Özellikle yılbaşını evde geçirecek olanlar için bu fikirler ilham verici olacaktır

Yılbaşı ağacı tasarımı

Evinizin en müsait köşesini yılbaşı ağacı için ayırın.

Çam ağacını süslemeden önce ağacın hangi odada ve hangi köşede bulunacağını belirlemek gerekir. Genellikle çam ağaçları pencere kenarına yerleştirilir. Çünkü yılbaşı ağacını pencere kenarına konumlandırmak ev dekorasyonuna daha kolay uyum sağlar.

Ağacınızı süslerken çok fazla süsü kullanmanıza gerek yoktur. Az ve birbiri ile uyumlu bir şekilde süslemenizi yapın ve son dokunuş olarak da ışıklarınızı yerleştirin.

Ağaç süslerken süsleri çam ağacının her alanına yaymak gerekir. Bir yere süsleri yığmak görüntü olarak olumsuz bir hava verecek ayrıca ağacın dengesini de bozacaktır.

Çam ağacı süslemesinde belirli ve bağlantılı renk düzeni tercih edilmelidir. Genellikle yılbaşı ağacı süslemelerinde yeşil ve kırmızı renkler kullanılıyor. Bu renklere altın ve gümüş renkler de yardımcı olabilir.

Yenebilir Yılbaşı Ev Süsleri

Yılbaşı günü yenebilir süsler kullanabilirsiniz. Peki, bu süsler nelerden olur? Patlamış mısırdan çelenk, ağaç süsü ve kapı süsü için sevimli kurabiyeler yapabilirsiniz. Bu yenilebilir lezzetler hem misafirlerinizi şaşırtacak hem de tadlarına bakmaya fırsat tanıyacaktır.

Örneğin ufak cam kavanozlar içinde kurabiyelerden hediye hazırlayabilirsiniz.

Ya da kurabiyelerden kapı süsü yapmak da süper bir fikir.

Misafirleriniz geldiğinde kağıda yenilebilir bir lezzetle karşılanacaklarını eminiz tahmin edemeyeceklerdir

Ordövr tabaklarınızı sebze peynir ve zeytinlerle ufak bir çam ağacı görünümü verebilirsiniz.

Yılbaşı yemek masası süsleri 

Yılbaşının en eğlenceli anı yemek zamanıdır . Masanızın dekorasyonu için bir konsept belirlemenizi öneririz. Altın veya gümüş tonlarını bir arada kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz… Kırmızı tonlarını seçebilir veya pastel ve siyahın bir arada kullanıldığı bir masa dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Dekorasyonunuza ekleyeceğiniz, şampanya kadehlerinde püsküller , yıldız süsleri veya masalarda el yapımı küçük cam ağaçları, narlar gibi süsler masanızın havasını bir anda değiştirerek eğlenceli bir hale getirebilir!

Kapı Süsleri

Girişinizde en önemli etki kapınızda başlayacağı için kapınıza asacağınız yılbaşı çelenkleri, süs  topları ile ve alan müsaitse yerlere konulacak cam kavanozlar içine konan  mumlar, giriş de sıcak bir etki yaratacaktır!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir