İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

RAFLARIN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ

RAFLARIN GÜNLÜK HAYATTAKİ YERİ

Geçmişten günümüze neredeyse her alanda kullanılan ve kullanımı çok kolay olan raflar, şimdilerde de oldukça yaygındır. Alınan eşyalarda, özellikle dolap, çekmece, kütüphane gibi mobilyalarda rafların yeri ve varlığı önemlidir. Alınan bu tür eşyaların raflarının eni ya da boyu kullanıcının kullanım kolaylığı için dikkat ettiği unsurlardan biridir. Rafın mobilyaya kattığı değer çok büyüktür. Bu nedenle kişiler aldıkları ürünün raflarını beğenmezse bunu değiştirmek isterler.

RAF DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?

Raflar, yaygın kullanılan mobilyaların görsellik ve kullanım açısından özelliklerini belirleyen parçalardır. Bir kişi herhangi mobilyadaki rafları beğenmezse raflarını değiştirebilir. Eğişim yolu yeni raf kestirmektir. İstediği ölçüler ve modelde raf kestirildiğinde, eski raf da montelenme yerlerinden sökülerek çıkarılabilir.

RAF ÖMRÜ NE KADARDIR?

Rafların ömrü üreticiye ve kullanıcıya göre değişebilir. Bu nedenle ilk olarak iyi bir kullanıcıdan raf alınmalıdır. Kesim işlemi yapılan bu üretici mutlaka dayanıklı malzeme ve iyi boya kullanmalıdır. Bu durumda bir raf alındığında düzgün bir kullanım da sağlanırsa çürümez, dökülmez ya da boyası erkenden akmaz.

Üreticiden sonra kullanıcının da raf konusunda dikkatli olması gerekir. Rafın malzemesini tanımalı ve bu malzemeye uygun düzenli temizleme yapmalıdır. Raflara orantısız ve fazla ağırlık vermek rafların çatlamasına ya da bulunduğu yerden düşmesine sebebiyet verebilir. Tüm bunlara uyulduğu zaman rafların ömrü de uzun olacaktır.

RAFLAR NERELERDE KULLANILABİLİR?

Raflar, kişiler tarafından çok tercih edilen ve kullanışlı eşyalardır. Pek çok alan ve konuda kullanılabilir. Bunlardan bazıları:

-Kütüphanelerde kullanılabilir. Kitapların dağınıklığını düzene sokmak için rafa ihtiyaç vardır.

-Evlerde kullanılabilir. Dekorasyona yardımcı da olan rafların evlerdeki kullanımı oldukça çoktur.

-Okullarda kullanılabilir. Genellikle sıraların altına ya da dolapların içerisine yerleştirilen raflar kitap tutması için kullanılır.

-Ofislerde kullanılabilir. Ofislerde de genel kullanımına yakındır. Dosya ve benzeri ürünleri kaldırmak için kullanılır.

RAFIN ÖNEMİ NEDİR?

Rafların önemli olmasının en büyük nedenlerinden biri de dağınıklığı her şekilde önlemesidir. Raf kestirilerek dolaba takıldığı takdirde dolapta dağınıklığı gizler. Duvara montelendiğinde kalabalığı yok eder ve evlerde günümüzde dekorasyon için dekoratif bir kullanımı vardır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir