İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

RAF KESİMİ NEDİR?

RAF KESİMİ NEDİR?

Kullanımı her geçen gün eskiye oranla artan raflar, her yerde sıkça kullanılmaktadır. Raflara olan bu ihtiyaç ve talep gereği raf kullanımı da üretimi de artmıştır.

Raf, üzerinde bir takım eşyaların koyulabildiği, bu eşyaları taşıyan parçadır. Önemi büyüktür. Dolaplarda, gardıroplarda, kitaplıklarda, çekmecelerde ve benzeri mobilyalarda raf bulunmaktadır.

Raf kesimi artık beğenilmeyen, başka bir raf ile değiştirilmek istenen ya da hiç olmayan bir yere yar eklemek isteyen kişilerin işi basittir. Bu kişilerin iyi bir raf kesicisinden raf kestirmeleri gerekir. Bu işi yaparken önce istenen mobilyaya ya da yere göre bir raf malzemesi seçilmelidir. Daha sonrasında model ve en sonunda renk seçilerek raf seçimi biter.

Raf kesiminin ardından kesilen raf yerine takılır. Bu aşamadan sonra ister dekor için, isterse de eşya taşıması için koyulan raflar rahatlıkla kullanılabilir.

MİNİ RAF

Mini raf, küçük boyda yapılan ve genellikle kullanıcıların üzerine süs eşya koydukları raf çeşididir. Salonlarda, oturma odalarında ve benzer yerlerde kullanımı oldukça rahattır. Kaç tane yerleştirileceği ve hangi şekilde monte edileceği kişinin zevkine kalmıştır.

GİYSİ RAFI

Gardıropların içinde bulunan ve üzerlerine katlanarak giysi yerleştirilmesinde işe yarayan raflardır. Gardırobun içindeki raf beğenilmezse yeni kesim bir raf ile değiştirilebilir.

KİTAPLIK RAFI

Üzerine kitap koyulan ve genelde düz bir raf olarak bilinen raf çeşididir.

RAFLARIN HAYATIMIZDAKİ YERİ

Raflar pek çok farklı mekanda pek çok farklı şekilde insanların karşısına çıktığı için ilk anda dikkat çekmese de dikkat edildiği zaman hem dekorasyon açından hem de evdeki düzeni sağlamak açısından ne denli önemli bir yeri olduğu anlaşılabilir.

Günlük kullanımına bakıldığı zaman her türden dolapta bulunabilir. Yiyecek, giyecek, banyo dolabı ve sayısız dolapta rafa sıklıkla rastlanabilir. Rafın görevi üzerinde bulunan eşyaları taşımaktır.

Raf, duvara montelenerek de kullanılabilir. Hem şık hem de kullanışlı olacaktır. Monteleme yapıldığı yerin atmosferine göre üzerine yerleştirmeler yapılabilir.

Bu nedenle raf kesimi yaptırmak isteyenlere yaptırmaları kesinlikle tavsiye edilmektedir. Oldukça kullanışlı ve daima şıktırlar.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir