İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

EXTRA RAF İLE HER ŞEY EXTRA DAHA KOLAY

EXTRA RAF İLE HER ŞEY EXTRA DAHA KOLAY

Evimizde eşyalarımızın birçoğunu dolaplar taşır. Bunu yaparken bazen dolaplar kullanışlı olmuyor. Raflar az oluyor ya da olan kısımlar ise bizim tercih ettiğimiz, çok kullandığımız türden raflar olmuyor. Bu hataya düştüğümüz zaman yeni bir dolap almak yerine dolabımızı daha kullanışlı bir hale getirebiliriz. Bunun için var olan dolabımıza yeni raflar ekleyebiliriz.

 

Bunun için öncelikle dolapta ihtiyacımız olan ya da daha çok istediğimiz raf modelini seçmeliyiz. Örneğin t-short gibi katlayarak yerleştirdiğimiz kıyafetler için üst üste kare raflar istenebilir. Bu seçildikten sonra elimize aldığımız bir metre yardımı ile dolabın ölçüleri alınır. İstenilen raf sayısı belirlenir. Sonra bütün bunlar yapılır ve güvenli bir raf kesimi yapan bir yer bulunur. Bu raf kesilen yerlere istenilen model, renk, doku ve benzeri istenilen şeyler hakkında bilgi verildikten sonra evde ölçülen dolabın ölçüleri verilir. Raf kesimi yapan bu yer çok güvenli olmalı çünkü kullanılan malzeme kaliteli olmalı. Aksi takdirde bu kullanılan malzeme hemen kırılabilir. Ama kaliteli bir ürün olduğu zaman biraz bile yük geldiğinde esnekliğini gösteriyor ve kırılmıyor. Raf için bir diğer olmazsa olmaz ise rafın kenarlarının diğer dolabın raflarındakilerin aynısı olmak şartı ile kaplama bant ile kenarlarını kaplamak. Ama bu sadece ahşap malzeme kullanılan raflarda kullanılır. Bunun nedeni rafın gözüken kısmının çirkin gözükmesidir. Bu yüzden ya da ahşabın açık kısmındaki kıymık adı verilen küçük tahta parçacıkların ele, ayağa ve herhangi bir yerimize batmasını engellemektir. Çünkü kıymık battığında batan yer hastalık kapabiliyor.

 

Bu extra raf yaptırma işini evinizde kendi kendinize yapabilirsiniz. Ama bu işi ustası olan birine yaptırmak daha iyidir. Çünkü tek başınıza raf eklemeye çalıştığınız zaman kestiğiniz raf istenilen boyutta olmayabilir. Yamuk da olabilir. Bunun dışında kesilen rafı dolabınıza simetrik tam düzgün yerleştiremeyebilirsiniz. Bunun için yine işin ehli biri gerekir. Bunu yaparken su terazisine ihtiyaç duyulur. Eğer istenilirse ama bunu kullanarak evde extra raf yapılabilir.

 

Extra rafı sadece dolaplarınızda değil kitaplığınızda veya TV ünitenizde de kullanılır. Raflarınız eşyalarınıza yetersiz kalıyor ise ya da raflarınızın çoğu gereksizse extra raf tam size göredir. Eğer extra raf istiyorsanız işinde ustası olan birisini bulmak gerekir. Bu rafları uyguna da yapıldığında extra raf size iyi bir seçim olabilir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir