İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

EN KULLANIŞLI MOBİLYA RENGİ HANGİSİ?

EN KULLANIŞLI MOBİLYA RENGİ HANGİSİ?
En kullanışlı mobilya rengi hangisi dendiğinde çok farklı cevaplar geleceği kesin. Herkesin çok sevdiği bir renk vardır. Peki bu sevdiğimiz renkleri hayatımızın her bölümünde kullanabilir miyiz? Tabiki kullanabiliriz ama bazı alanlarda tercih edeceğimiz renklerin kullanım kolaylığı da sağlaması gerektiğinden sevdğimiz renkler bir anda uygunzsuz bir renge dönüşebilir. Mobilyanızda renk tercihi yaparken tabiki duvar renginizin ve aksesuarlarınızın da çok önemi var ama kullanışlı mobilya rengi dendiğinde renk skalamız biraz daralıyor.
Gelin hep beraber en kullanışlı mobilya rengi hangisi, inceleyelim.

Açık Tonlardaki Renkler

En sık tercik edilen mobilya renklerinin başında açık tonlar geliyor. Açık tondaki renklerin kullanılmasının en büyük nedeni, özellikle küçük mekanları daha geniş ve ferah göstermeleri. Fakat şunu belirtmeliyiz ki, sıklıkla kullanılan mobilyalarda açık tonların kullanılması, kiri daha çok belli edeceği için işinizi zorlaştıracaktır. Bu da devamlı temizlik yapmanızı, toz almanızı  gerekrirecektir ki kullanışlı olmaktan çıkacaktır. O nedenle açık tondaki mobilyalar sık kullandığınız alanlar için tercih edilmemelidir.

Koyu Tonlardaki Renkler

Açık tonlardaki mobilyaların tercih edilmemesinin en büyük sebebi olarak tozu belli etmesi demiştik, o zaman koyu tonlardaki mobilyalar günlük hayatımızı kolaylaştırcaktır sonucunu çıkabiliriz.Koyu tonlardaki mobilyalar kiri ve tozu belli etmezler, bu nedenle sıklıkla temizlik yapmamız da gerekmez. Sezonun en çok öne çıkan renklerinden siyah, kırmızı, nar çiçeği gibi renkleri mobilyalarınızda tercih edebilirsiniz.

Kahve Tonlardaki Renkler

En kullanışlı renk hangisidir diye sorulduğunda akla ilk gelen renklerin başında kahve ve tonları gelir. Kahve ve tonları hem dekoratif açıdan uyum sağlanabilecek bir renk hem de kiri ve tozu belli etmeme konusunda çok başarılı. Hemen hemen her tarzdaki dekorasyona uygun bir renktir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir