İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

DEKORASYONDA VİNTAGE HAVASI

DEKORASYONDA VİNTAGE HAVASI
Vintage son zamanlarda oldukça çok konuşulan popüler dekorasyon uygulamaları arasında. Hatta neredeyse bir bağımlılık haline bile dönüştüğünü söyleyebiliriz.
Vintage, eski yıllara ait özel malzemelerden oluşan eşya özelliği taşıyan bir dekorasyon çeşididir. Evlere şık ve zengin bir hava katar. Çok fazla paralar harcamadan da vintage bir görünüm sağlayabilirsiniz. Evinizin tamamında veya bir bölümünde bu tarz bir dekorasyon kullanabilirsiniz.
Vintage ev dekorasyonu eski ya da antika eşyaların tekrardan değerlendirilmesi ve ev dekorasyonunda kullanılması olarak da tanımlanabilir.
50’li yılların tasarım parçalarını, Viktoria dönemine ait parçaları ve hatta eğer doğru birleşimler yapabilirseniz modern parçaları bir araya getirebilirsiniz.
Vintage tarzının odak noktası eski ve kullanılmış eşyalara tekrar hayat vermek ve onları dekorasyonda yeniden kullanmaktır.
Klasik abajurlar, aynalar ve tablolar da vintage tarzın en önemli oyun alanlarından. Vintage tarz bir yaşam alanı kurgularken eskitilmiş halı ya da kilim kullanabilirsiniz. Mavi, sarı, turuncu ve kırmızı, bu tarz için son derece uygun renkler. Sert renkleri canlı desenlerle kırabilir, aydınlatma unsurlarını klasik bir tarzdan seçebilirsiniz. Ayrıca vintage bir tarz yaşam alanı yaratmak maliyet açısından da avantaj sağlayabilir. Böyle bir tarz için ikinci el mobilya ve aksesuar satan mağazaları ziyaret edebilirsiniz.
Yatak Odasında Vintage
Yatak odanız hem ferah hem de vintage olabilir. Vintage demek kapalı, kasvetlidekorasyon demek değildir. Örneğin; pudra renkli duvarlarla uyum içinde krem tonlarında hafifi eskitilmiş bir mobilya tercih edebilirsiniz.

Mutfakta Vintage
Evinizin her alanında uygulayabileceğiniz gibi mutfağınızda da vintage havası estirebilirsiniz.  Beyaz eşyalarda da hem modern, hem vintage görünümlü olanlar çok fazla tercih edilmeye başladı

Oturma Odasında Vintage
Kimileri için Vintage mobilyalar  demode gelsede bu akımı seven ve bunu yaşamının her alanına taşımak isteyn çok kişi var. Oturma odaları da bu alanların başında geliyor.

        

Banyoda Vintage
Banyoda da Vintage olurmuymuş demeyin sakın. Çok da güzel olur.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir