İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

DEKORASYONDA RAF MODELLERİ

DEKORASYONDA RAF MODELLERİ

Herhangi bir mekânın dekorasyonu konusunda en az ana mobilyalar kadar mekana hava ve renk katan bir diğer ürün de raflardır. Son zamanlarda iç mimarların ve ev sahiplerinin dekorasyon konusunda sıklıkla kullandıkları ürünlerden biri olan raflar, pek çok renk ve model seçeneğine sahiptir.

Rafların dekorasyonda kullanılması çok eskilere dayanır fakat günümüzde gerek iç mimari programları sayesinde gerekse dekorasyon dergisi ve kitaplarının yaygınlaşması sayesinde kestirilerek kullanılan rafların dekorasyondaki yeri ve kullanımı artmıştır.

RAF KESTİRMEK NEDİR?

Raf kestirmek, bir mobilya için ya da duvara montelettirmek için istenilen renk ve model seçenekleri ile raf yaptırmaktır. Günümüzdeki yeri ve kullanımı artmıştır. Son zamanlarda yaygınca kullanılması sebebi ile de tüm evlerin vazgeçilmezlerinden biridir. Hem modern, hem klasik hem de nostaljik tarzda pek çok raf modeli bulunmaktadır. Kişiler özgürce kesilecek olan raf modelini seçebilirler. Buna ek olarak renk seçimleri de mevcuttur. Lake ya da ahşap raf boyatılabilir. Bu nedenle renk konusunda sorun çıkmaz.

HANGİ RAF MODELLERİ DEKORASYONA UYGUNDUR?

Rafı dekorasyon için kullanmak neredeyse bir çılgınlık haline gelmiştir. Kimisi duvarını komple kaplatırken kimi raf kullanıcıları da küçük bir alana raf monteletmekte ya da kesilen rafı bir mobilyada kullanmaktadır. Her iki şekilde de raf kullanıma uygun olabilir.

Rafın dekorasyonda kullanılmasının ilk yolu duvarda belli bir yere tek raf ya da iki raf olacak şekilde monteletmektir. Bazı kişiler bunun yerine duvarlarını estetik biçimde komple raf ile kaplatmak isteyebilir. Bu da güzel durmaktadır. Raf kesimine bağlı olarak bu dekorasyon modelinden etkili sonuçlar alınabilir.

Raf kesimi ile etkili modeller yaratan bir diğer dekorasyon şekli de mobilyalara raf takmak ya da daha güzel raflar ile raflarını değiştirmektir. Raf ile dekor yaratmak isteyen kişiler kimi zaman tek renk bir mobilyanın rafını sökerek farklı renk taktırabilir ya da aynı renk rafın farklı modellerini taktırabilir.

Günümüzde çok yaygınlaşan raf kestirme ve taktırmanın iç dekorasyon uzmanları tarafından da tavsiye edildiği bilinmektedir. Dekorasyon için güzel yollardan biridir.

WWW.RAFKESTİR.COMBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir