İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

AHŞAP RAFLAR

AHŞAP RAFLAR

Ev dekore etmek oldukça emek isteyen bir iştir. Tüm odalar tek tek ölçülür, eşyaların yerleri belirlenir, renkleri, modelleri ve boyutlarına karar verilir; nihayet imkânlar ölçüsünde tamamlanır. Elbette bir evi dekore etmekten daha önemli bir şey varsa, evi sağlık koşullarına uygun olan malzemeler ile dekore etmektir.

Gardıroptan tutun çamaşır makinesine, ampulden tutun halıya kadar her şeyin sağlık açısından kontrol edilmesi, araştırılması oldukça önemlidir. Zira hiçbirimiz zevkimize göre döşediğimiz evimizde gözden kaçırılan sağlıksız materyallerin etkisiyle sağlığımızdan olmak istemeyiz. Bu ön koşulu göz önünde bulundurarak, ahşap rafların sağlık açısından değerini inceledik.

Ahşap raf her zaman en tercih edilir model olmuştur. Bu tercih elbette öncelikle sağlıklı olması, ardından diğer modellere göre daha uygun olmasıdır. Aynı zamanda birinci kalite üretim yapılmış olan ahşap raflar sağlığa tamamen zararsızdır, hiçbir kanserojen madde içermezler. Ahşap rafların birçoğu, birinci kalite dekorasyon ürünlerinin başında yer almaktadır.

Demonte olarak teslim alınan ahşap rafların kurulum aşaması oldukça basit olmakla beraber, tamamen sağlıklı olması sebebiyle herhangi bir önlem almanızı da gerektirmez. Kargonuzu teslim aldığınızda paketi dikkatli bir şekilde açtıktan ve parçaların kontrollerini sağladıktan sonra nemli bir bezle varsa üzerindeki tozu alarak güvenli bir şekilde monte edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, kılavuz gerektiren durumlarda kurulum ya da kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip etmeniz olacaktır.

Ahşap rafların sağlık açısından yararlarını inceleyecek olursak;

  • Bünyesindeki rutubeti verip alarak (nefes alarak) ortamdaki rutubeti dengelemesi,
  • Formeldehit gibi çok zehirli maddeler içermemesi, yaymaması,
  • Herhangi bir tutuşma, yangın esnasında zehirli gaz salmaması,
  • Psikolojik olarak insana daha sıcak ve huzurlu gelmesi,

sayılabilecek örneklerden yalnızca birkaçıdır.

Ahşap raflar sağlık açısından oldukça iyi olmakla beraber, aynı zamanda statik elektrik geçirmez. Ahşap raflar, insanla uyum içindedir. Psikolojik olarak insana olan etkilerinden bazılarını sıralamak gerekirse;

  • Doğal ısısı sebebiyle insan psikolojisine iyi gelmesi,
  • Doğal uyumluluğu sebebiyle ortamı ferah bir havaya büründürmesi,

gösterilebilir.

Elbette diğer raf çeşitleri de gerekli bakım ve temizlikleri yapıldığında sağlık açısından pek problem teşkil etmeyeceklerdir. Burada öne çıkartmaya çalıştığımız konu, ahşabın ve dolayısıyla ahşap rafların insan doğasıyla uyum içerisinde olmasıdır.

Rafkestir olarak tüm ürünlerimiz, sağlık açısından hiçbir problem teşkil etmeyen, kullanıma ve kullanıcı hatasına bağlı olmadığı müddetçe belirlenmiş şartlarda garanti verilmiş, kişiye özel boyutlarda tasarlanmış şekilde kapınıza teslim edilmektedir.

Ahşap rafları ister oturma odanızda, ister çocuklarınızın odasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Dilerseniz gardırobunuz ya da mutfak dolaplarınızda yeni bölmeler oluşturmak için hemen iletişime geçip, Rafkestir’in ayrıcalıklı hizmetlerinden hemen faydalanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir