İSTEDİĞİN ÖLÇÜDE İSTEDİĞİN RENKTE RAF KESTİR

AHŞABIN SICAKLIĞI

AHŞABIN SICAKLIĞI

 

 

Doğadaki en temel madde olan ahşap, çok uzun zamandır insanların hayatlarında kendine yer bulan materyallerden bir tanesi. Fakat son dönemlerde insanların ahşaba olan tutkusu hiç olmadığı kadar büyük bir artış göstermeye başladı. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ise ahşabın kendine has doğal dokusu. Birçok maddeye göre oldukça farklı faydaları bulunan ahşap sayesinde bulunulan alanlar daha öncesinde olmadığı kadar sıcak ve güzel bir görünüme de erişmiş oluyor. Üstelik her ne kadar birbirinden farklı materyaller üretilmeye devam ediyor olsa da bunların hiçbiri ahşabın ve vermiş olduğu sıcaklığı ve rahatlığı vermemeye devam ediyor.

 

İnsanların ahşabı kullanmalarındaki en büyük etkenlerin başında, sağlıklı olması gelmekte. Çünkü ahşap asla toz çekmeyecek ve bir mekanda bulunan nemi emip salarak nem düzenleyici olarak görev alacaktır. Bununla beraber ahşabın en önemli özelliklerinden bir diğeri ise ısı transferini engelleyerek istenilen yalıtımı yapabilmesidir. Böylece insanlar oldukça uygun fiyatlara istedikleri tarzda ahşap ürünleri çok uzun zamanlardan beri kullanmaktadır. Genel kanı ahşabın ömrünün kısa olduğu yönünde olsa da gerçekte doğru kullanılması sonrasında 80 yıldan uzun bir süre boyunca hiçbir sorun yaşanmadan evlerdeki ve iş yerlerindeki yerini almış olacaktır. Böylesine farklı özellikleri bulunan ahşap, içerisinde yer aldığı yapıya hiç olmadığı kadar sıcak bir görüntü verecektir.

 

Şimdilerde pek çok kişi de bunu bildiği için bulunduğu alanlarda mümkün olduğu kadar ahşap ürünlerine yer veriyor. Ve ahşap denildiği zaman insanların akıllarına genel olarak gelen şeylerin başında ise raflar kendine yer buluyor. Bundan birkaç sene öncesine kadar söz konusu raflar olduğu zaman insanların akıllarına gelen şeyler belli oluyordu. Birbirinin aynısı olan modelleri kullanmak belki bir süre öncesine kadar insanlara istediklerini vermiş olsa da daha sonrasında bu konuda oldukça ciddi değişimler kendini göstermeye başladı. Farklı boyutlarda hazırlanmakta olan evler ve iş yerlerinde kendine alan yaratmak isteyen fakat bu aşamada isteklerini yerine getirebilecek olan rafları inceliyor ve seçimlerini de bunlardan yana yapmak istiyorlar.

 

Geçmiş zamanlarda onların isteklerini yerine getirebilecek tarzda raf modellerini bulmaları oldukça zordu. Çünkü ahşap materyalden üretilen rafların üzerine çok fazla durulmuyor, insanlara bilindik tarzdaki modeller sunuluyordu. Daha sonrasında ise kişiye özel tasarımlar yapılmaya başladı. Bu tasarımlarda önemli olan şey, yalnızca boyut olarak değil kesim ve renk olarak da ahşabın kendine özgü sıcaklığı ve dokusu kaybolmadan ortaya istenilen sonuçların çıkartılması oluyor. Üretilmekte olan birbirinden farklı raf modelleri sayesinde ise artık istenilen her boyuttaki raf evlerdeki ve iş yerlerindeki yerini almayı başarıyor. Ve bu raflar bulundukları alana bir yandan kendi sıcaklığını yansıtırken diğer bir yandan ise bu alanda tahmin edilenden çok daha fazla yer açmayı başarıyor.

 

www.rafkestir.comBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir